Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Помилка
  • Unable to fine download item 519in rokdownload link
Інформаційний день Програми Темпус в м. Івано-Франківську та семінар з ЄКТС та НРК

21-22 листопада 2012 р. Національний Темпус-офіс в Україні в співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника провів Інформаційний день Програми Темпус ІV – 2012 та семінар з питань упровадження інструментів Болонського процесу – ЄКТС і Національної рамки кваліфікацій за участю Національних експертів з реформування вищої освіти В. І. ЛУГОВОГО, Першого віце-президента Національної академії педагогічних наук України, та А. В. СТАВИЦЬКОГО, координатора ЄКТС Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та консультації з підготовки проектних заявок.


У зв’язку із запланованими Європейським Союзом трансформаціями міжнародних освітніх програм у 2012 р. буде оголошено останній конкурс Програми Темпус IV, тому в межах цьогорічного конкурсу удвічі збільшується фінансування і, відповідно, збільшиться кількість підтриманих українських проектів, порівняно з минулим роком, коли 23 проекти за участю 53 вищих навчальних закладів України стали переможцями. Загалом за останні 10 років українські учасники отримали близько 50 млн євро за Програмою Темпус – програмою зовнішньої допомоги Європейського Союзу з метою сприяння модернізації систем вищої освіти в країнах-партнерах ЄС через активізацію співпраці між вищими навчальними закладами країн-членів ЄС і країн-партнерів.
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника є учасником Програми Темпус IV протягом трьох років в рамках міжнародного проекту із запровадження дистанційного навчання в Інституті туризму. Звертаючись до учасників семінару, ректор університету Ігор Цепенда зазначив, що завдяки проекту Темпус дистанційне навчання успішно реалізується в університеті та має широку перспективу на майбутнє як заміна заочному, а університет націлений на співпрацю в рамках академічної мобільності студентів і викладачів, проведення спільних досліджень у рамках проектної роботи університету разом з європейськими вищими навчальними закладами та за фінансової підтримки ЄС. Важливим свідченням про зацікавленість держави в посиленні конкурентоздатності вищої освіти Івано-Франківщини є участь у заході представників керівництва місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які відзначили активізацію проектного підходу до реформування не тільки вищої школи, але й інших суспільних галузей.
Під час заходу директор НТО в Україні Світлана Шитікова, менеджер з моніторингу Олена Оржель та координатор Світлана Бацюкова презентували результати п’ятого конкурсу Програми Темпус ІV, особливості та новації шостого, останнього, конкурсу Програми Темпус IV, умови участі, правила заповнення електронної аплікаційної форми та супроводжуючих документів, рекомендації щодо підготовки проектної пропозиції, інші освітні програми для України – Еразмус Мундус і Жана Моне, – та перспективи розвитку міжнародних освітніх програм Європейського Союзу. Успішний досвід попередніх проектів Темпус Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу представила завідувач сектору міжнародної співпраці відділу міжнародних зв’язків Любов Зинюк.
За рекомендацією Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми, Національного експерта з реформування вищої освіти ЄС, та на виконання Плану заходів щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій, відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства соціальної політики України від 20 квітня 2012 № 488/225, неодмінною складовою інформаційних заходів Національного Темпус-офісу в Україні є семінар з питань упровадження Національної рамки кваліфікацій та інших інструментів Болонського процесу – Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, Додатку до диплому європейського зразка, системи забезпечення якості освіти – за участю Національних експертів з реформування вищої освіти. Тож до м. Івано-Франківська було запрошено Першого віце-президента Національної академії педагогічних наук України Володимира Лугового та координатора ЄКТС Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрія Ставицького. Менеджер з аналітичної та адміністративної роботи НТО в Україні Жанна Таланова відкрила семінар, зупинившись на основних інструментах і положеннях Болонського процесу як невід’ємній складовій успішної реалізації міжнародних проектів Темпус. Національні експерти висвітлили актуальні проблеми запровадження Національної рамки кваліфікацій та ЄКТС і шляхи їх вирішення в сучасних умовах, охарактеризували останні тенденції розвитку вищої освіти, спираючись на результати своєї участі в міжнародних семінарах ЄС, присвячених зазначеній тематиці. Серед них – відкритість і доступність інформаційних пакетів вищих навчальних закладів англійською мовою в Інтернет-просторі, реалізація компетентнісного підходу та запровадження національних і галузевих рамок кваліфікацій, розвиток проекту ЄС Тюнінг, принцип навчання через дослідження на всіх трьох циклах вищої освіти.
У заходах взяли участь понад 40 представників вищих начальних закладів і науково-дослідних установ Західного регіону (Чернівці, Луцьк, Тернопіль, Хмельницький) і м. Севастополя – студенти, аспіранти, докторанти, наукові, науково-педагогічні та інші працівники. Зокрема, за словами завідувача відділу міжнародних відносин Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Васильчука, співпраця з Програмою Темпус створює хороший поштовх як для розвитку університету, так і подальшої співпраці в сфері освіти та досліджень у рамках партнерської діяльності.
Подія викликала інтерес засобів масової інформації, завдяки активній співпраці Наталії Криворучко, прес-служба Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, та НТО в Україні, та широко висвітлювалася, зокрема, Національною радіокомпанією України, радіо 104.3FM, газетою «Голос України», УКРІНФОРМ (Івано-Франківський кор.), «24 канал» (Івано-Франківськ), обласним телебаченням «Галичина», ТРК «Вежа», ТРК «3студія», Івано-Франківською обласною телерадіокомпанією ІФ ОДТРК, обласним інформаційним тижневиком «Галичина», тижневиком «Анонс-Контракт», інформаційними сайтами м. Івано-Франківська.
Тож високий рівень організації 21-22 листопада 2012 р. Інформаційного дня Темпус у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, який відмітили учасники заходу, свідчить про те, що один з провідних вищих навчальних закладів Західного регіону України готовий надалі розвивати міжнародну співпрацю шляхом участі в освітніх програмах Європейського Союзу.

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

Проекти TEMPUS

У межах програми Темпус I, II, III з 1993 по 2009 рр. за участі партнерів з України було реалізовано близько 300 проектів Темпус. За результатами шести конкурсів програми Темпус IV 2007-2013 рр. за участю українських партнерів реалізується 94 проект Темпус, з них 76 Спільних проектів і 18 проекти Структурних заходів, включаючи 20 національних та 74 багатонаціональних проекти.

Детальніше

Управлiння проектом Темпус

Інформація для проектних команд учасників програми Темпус: обов'язково дотримуйтесь правил щодо візуальної підтримки проектів (Tempus visibility rules). 

Усі діючі проекти програми Темпус, які реалізуються за участю партнерів з України, необхідно обов'язково зареєструвати в Міністерстві економіки України.

Детальніше

Еразмус Мундус

Інформація про освітню програму ЄС - Еразмус Мундус, націлену на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців європейських університетів і вищих навчальних закладів третіх країн на всіх континентах.

Детальніше

hair style model