National Tempus / Erasmus+
Office in Ukraine

News Subcription

Enter your E-mail:

RSS Subcription

Polls

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Завершено конкурс Програми Еразмус Мундус та визнано переможців 2011 р.

За першим компонентом «Спільні програми» було відібрано 30 магістерських та 10 докторських програм, підготовлених консорціумами університетів з різних країн ЄС, а також з поза його меж. Повноправними учасниками консорціумів двох магістерських програм є університети Російської Федерації та Казахстану; українські університети поки не входять до складу консорціумів, які розробили та пропонують для навчання спільні магістерські або докторські програми.

Серед 30 спільних магістерських програм Еразмус Мундус 15 є абсолютно новими, інші 15 були перезатверджені конкурсною комісією. Таким чином, починаючи з 2012-2013 навчального року пропонуватиметься 131 спільна магістерська програма Еразмус Мундус.

Щодо спільних докторських програм Еразмус Мундус, їх загальна кількість тепер складає 34. Як правило, структурована докторська програма Еразмус Мундус розрахована на три–чотири роки і включає навчальний, викладацький та дослідницький компоненти.

Спільні магістерські та докторські програми Еразмус Мундус відкриті для студентів з ЄС та з поза його меж, у тому числі для українських студентів; навчання за програмою Еразмус Мундус передбачає отримання стипендії Еразмус Мундус від Європейського Союзу. Кожен консорціум самостійно встановлює умови конкурсу та здійснює відбір студентів, визначає терміни та місце навчання (програмою передбачено навчання мінімум у двох країнах, іноді в трьох і більше).

У рамках другого компоненту Програми Еразмус Мундус «Партнерство» Україна, згідно з вимогами програми, бере участь у Лоті (об’єднанні) 8 разом з двома іншими країнами Східного партнерства – Білоруссю та Молдовою. Цього року переможцями стали два консорціуми: один – під керівництвом Університету Турку, Фінляндія, інший – під керівництвом Університету Олександру Іоана Кузи, м. Іасі, Румунія.

До складу першого консорціуму, крім Університету Турку, увійшли університети Греції, Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Польщі, Португалії та Франції, три університети з Білорусі, два з Молдови та шість українських університетів: Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, Національний університет ім. Івана Франка, м. Львів, Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, Київський національний університет ім. Тараса Шевченко, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, м. Симферополь, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.

Учасниками другого консорціуму є чотири українських університети: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича; два університети з Білорусі та три з Молдови, а також сім вищих навчальних закладів з Австрії, Бельгії, Іспанії, Німеччини, Нідерландів, Польщі.

Протягом наступних чотирьох років учасниками програм академічної мобільності стануть 390 учасників – бакалаври і магістри, аспіранти, докторанти, викладачі з Білорусі, Молдови та України; з них 178 – з України. Програмою передбачений двосторонній обмін – студенти, викладачі, адміністративний персонал престижних європейських університетів (загалом 90 учасників) навчатимуться чи стажуватимуться в одній з трьох країн Східного партнерства.

Сім проектів було відібрано за третім напрямом «Підвищення привабливості вищої освіти». Сподіваємось наступного конкурсу українські університети будуть також у складі переможців за цим напрямом.

Докладніше про Програму Еразмус Мундус та результати конкурсу 2011 р. можна дізнатися: http://eacea.ec.europa.ua/erasmus_mundus/results_compendia/results_en.php

 

Search on portal

ILID

ILIDlogo-w165

Institute for Leadership, Innovations and Development

Links

hair style model