National Tempus / Erasmus+
Office in Ukraine

News Subcription

Enter your E-mail:

RSS Subcription

Polls

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Всеукраїнський Інформаційний день Програми Темпус 2010

20 січня 2010 р. у м. Києві пройшов семінар «Всеукраїнський Інформаційний день Програми Темпус», що був організований і проведений Національним Темпус-офісом в Україні разом з Національним педагогічним університетом імені М.П.Драгоманова за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Виконавчої агенції з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури Європейського Союзу, Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України та Ради ректорів вищих навчальних закладів Київського регіону.

Семінар відкрив ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова академік Віктор Андрущенко, який звернувся до учасників з вітальним словом, відмітивши важливість міжнародної співпраці в сфері вищої освіти та необхідність ефективного використання допомоги Європейського Союзу через успішну реалізацію проектів з реформування вищої освіти в Україні.

Від Представництва Європейського Союзу в Україні участь у заході взяли Клаудія Фішер, Керівник відділу програм допомоги Україні, Віра Рибак, працівник відділу, Мартін Ейсенбеус, регіональний керівник Програми моніторингу в Україні, Білорусі та Молдові. Першу сесію семінару розпочала Клаудія Фішер, яка серед іншого зазначила, що європейські освітні програми насамперед направлені на модернізацію систем вищої освіти відповідно до вимог Болонського процесу.

Президент Академії педагогічних наук України Василь Кремень звернув увагу на необхідність реформування системи вищої освіти в сучасних умовах із збереженням національних здобутків в сфері освіти і науки та підкреслив, що європейські освітні програми відкривають для України нові можливості модернізації системи вищої освіти.

Голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Київського регіону, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Анатолій Тугай висловив упевненість щодо розвитку та впровадження інноваційних підходів в системі вищої освіти за підтримки європейських освітніх програм.

Міністерство освіти і науки України представляли Директор Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Омельян Сухолиткий та начальник відділу міжнародних договорів Департаменту Ольга Котова. Омельян Сухолиткий зазначив, що запровадженню принципів Болонського процесу в Україні сприяють міжнародні проекти на основі партнерства між вищими навчальними закладами в Європейському Союзі та Україні як країни-партнера за фінансової підтримки Європейського Союзу, а Національний Темпус-офіс в Україні саме покликаний забезпечувати взаємодію між Європейським Союзом, Міністерством освіти і науки України та вищими навчальними закладами.

Друга сесія семінару, яку провела Джулія Моро, менеджер проектів Темпус в Україні, Білорусі та Молдові Виконавчої агенції з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури ЄС, була присвячена загальному огляду Програми Темпус і ролі Виконавчої агенції з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури в Програмі Темпус, а також новаціям, що стосуються параметрів, партнерства, е-форми, завдань та національних пріоритетів Програми Темпус на третій конкурс для України. Результати другого конкурсу Програми Темпус IV презентувала директор Національного Темпус-офісу в Україні Світлана Шитікова.

Під час наступної сесії досвідом успішної реалізації проектів програми Темпус, розвитку та розповсюдження їх результатів, побудови партнерства з вищими навчальними закладами ЄС та України поділилися Володимир Шатоха, проректор з міжнародних питань Національної металургійної академії України, м. Дніпропетровськ, та Євгенія Дядбко, начальник міжнародного відділу Дніпропетровського університету економіки і права.

Під час заключної сесії Олена Оржель, координатор Національного Темпус-офісу в Україні, презентувала інші європейські освітні програми – Еразмус Мундус і Жана Моне, які надають унікальну можливість українським студентам і викладачам навчатися або викладати в європейських університетах.

Загалом в роботі семінару «Всеукраїнський Інформаційний день Програми Темпус» взяли участь понад 160 представників 70 державних і приватних вищих навчальних закладів України та науково-дослідних установ Національної академії наук України, Академії педагогічних наук України. Серед учасників заходу не тільки працівники, відповідальні за міжнародну діяльність та зв’язки, але й керівний склад – чотири ректори і 22 проректори, декани, завідувачі кафедр, керівники відділів, а також викладачі, науковці, студенти, представники громадських організацій та закордонних освітніх закладів (Michel Futin, Manager of continuing education programmes in Lyon Graduate School of Business). Також у роботі семінару брав участь член Національної команди експертів з реформування вищої освіти в Україні, перший заступник директора Інститут вищої освіти Академії педагогічних наук України Михайло Степко.

Подію висвітлювали засоби масової інформації – журнал «Євробюлетень» (http://ec.europa.eu) та «Педагогічна газета» № 1 (186), січень 2010 р.

 

Search on portal

ILID

ILIDlogo-w165

Institute for Leadership, Innovations and Development

Links

hair style model