Проект Європейського Союзу: Національний Темпус/ Еразмус+ офіс в Україні
Довідково: За результатами відкритого конкурсу, проведеного Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань освіти та культури, Представництвом ЄС в Україні за участі Міністерства освіти і науки України 26 березня 2009 р. було підписано Грантову Угоду між Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань освіти та культури та Громадською організацією «Інститут лідерства, інновацій та розвитку», на виконання проекту «Національний Темпус-офіс в Україні». Термін дії угоди: з 1 березня 2009 р. до 31 грудня 2010 р. За відповідними погодженнями Представництва ЄС в Україні з Міністерством освіти і науки в Україні у грудні 2010 р. підписано нову Грантову угоду терміном з 1 січня до 31 грудня 2013 р.; у серпні 2013 р. підписано Додаток до Грантової Угоди про продовження терміну до 31 грудня 2014 р. відповідно до Технічного завдання проекту на 2014 р. з березня-квітня 2014 р. змінено назву офісу на Національний Еразмус+ Офіс в Україні (НЕО) та відповідно змінено веб-сайт та е-пошту з червня 2014 р. Проект міжнародної технічної допомоги ЄС «Національний Темпус-офіс в Україні» офіційно зареєстровано в Україні, та проходив постійно перереєстровано в зв'язку з продовженням діяльності, змінами завдань тощо.
Всі відповідні звіти подаються до ЕАСЕА, Представництва ЄС в Україні, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства освіти і науки України щоквартально і щорічно. Міністерство освіти і науки України є бенефіціаром вищезазначених проектів.
За погодженням Представництва ЄС в Україні з Міністерством освіти і науки України, ГО «ІЛІР» у 2014 р. було підтверджено на виконання функцій Національного Еразмус+ офісу в Україні на період діяльності нової програми ЄС Еразмус+ (2015-2020 рр.).
Завдання:
*Підвищення ефективності та значущості проектів Програми Темпус в Україні, посилення їх впливу на національну систему вищої освіти.
*Допомога національним органам влади в запровадженні Програми Темпус в Україні.
*У тісній співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні координація заходів Виконавчого агентства освіти, аудіовізуальних засобів та культури і Європейської Комісії у сфері вищої освіти для потенційних і діючих учасників, бенефіціарів та інших зацікавлених сторін системи вищої освіти України.
Відповідно до завдань проекту, Національний Темпус-офіс в Україні здійснює координацію взаємодії між Представництвом Європейського Союзу в Україні, Міністерством освіти та науки України, Європейським виконавчим агенством з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури, яке відповідає за впровадження Програми Темпус, Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань освіти та культури, вищими навчальними закладами, іншими зацікавленими сторонами, що залучені до реформування сфери вищої освіти в Україні, спрямовану на пропагування та запровадження принципів Болонського процесу, поширення інноваційних підходів щодо організації навчального процесу у системі освіти.
РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ:
* Висока поінформованість суспільства та освітянської спільноти України щодо програми Темпус та інших програм ЄС у сфері вищої освіти в Україні, а також нової програми Еразмус+.
* Надання допомоги освітнім і науковим установам, вищим навчальним закладам, потенційним учасникам, бенефіціарам, та іншим зацікавленим стейхолдерам, залученим до запровадження проектів програми Темпус (консультації, зустрічі, наради тощо).
* Запровадження плану моніторингу проектів програми Темпус на різних етапах виконання проектів. Надання рекомендації та консультацій щодо запровадження проектів.
* Експертна оцінка аплікаційних форм під час конкурсного відбору проектів програми Темпус наданих Виконавчим агентством освіти, аудіовізуальних засобів та культури.
*Участь в підготовці аналітичних документів, тематичних досліджень, звітності у сфері вищої освіти на запит Виконавчого агентства освіти, аудіовізуальних засобів та культури і Генеральних Директоратів Європейської Комісії.
*Заходи Виконавчого агентства освіти, аудіовізуальних засобів та культури в Україні.
*Забезпечення ефективної діяльності Національної команди експертів з реформування вищої освіти України.
* Поінформованість освітянської спільноти України щодо інших ініціатив та програм ЄС у сфері вищої освіти, збільшення їх помітності в Україні.
Заходи:
|