National Tempus / Erasmus+
Office in Ukraine

News Subcription

Enter your E-mail:

RSS Subcription

Polls

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Новий проект Закону України «Про вищу освіту»

25 квітня 2012 р. відбулася нарада під головуванням Прем'єр-Міністра України М. Азарова з питання обговорення проекту Закону України "Про вищу освіту", доопрацьованого робочою групою під керівництвом в.о. ректора Національного технічного університету України "КПІ" М. Згуровського. У нараді  взяли участь Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров`я Р. Богатирьова, Голова Державного комітету з питань науки, інновацій та інформатизації В. Семиноженко, Президент Національної академії педагогічних наук В. Кремень, Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва М. Бродський, Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Є. Суліма, Перший заступник Міністра юстиції І. Ємельянова, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі В. Павленко, заступник Міністра фінансів С. Рибак, представники відомств, що направили свої зауваження та пропозиції до законопроекту, а також члени робочої групи - М. Вінницький (Національний університет "Києво-Могилянська Академія"), В. Ковтунець (Альянс USETI), С. Ніколаєнко (ГРОНО), М. Свистович (Громадянський рух "Відсіч"), О. Смирнов (Всеукраїнська молодіжна громадська організація УАСС), Ж. Таланова (Національний Темпус-офіс в Україні).

За дорученням М. Азарова створено урядову робочу групу, до якої увійшли присутні на нараді - М. Згуровський (голова), В. Семіноженко, Є. Суліма, І. Ємельянова, В. Павленко, С. Рибак, а також Перший віце-президент НАПН України В. Луговий, заввідділом Департаменту фахової експертизи Секретаріату КМУ В. Гаврилюк і заввідділом Департаменту юридичного забезпечення Секретаріату КМУ О. Капітонов, з метою доопрацювання проекту Закону "Про вищу освіту" до 15 травня 2012 р. і його подання на розгляд Кабінету Міністрів України.

Прем'єр-Міністр України М. Азаров наголосив, що при доопрацюванні проекту Закону необхідно зберегти його принципові положення, зокрема: побудова незалежної системи забезпечення якості вищої освіти у співпраці з міжнародними організаціями та суттєве розширення (академічної, організаційної, кадрової, фінансової) автономії вищих навчальних закладів, що впливатиме на розвиток міжнародного співробітництва та упровадження Болонського процесу в Україні та інші.

У роботі над законопроектом взяли участь представники понад 30 організацій, урахувано інтереси всіх сторін: студентства, викладачів, науковців, бізнесу і держави. Через Інтернет було отримано понад 3 тис. пропозицій до проекту Закону. Документ створювався на основі консолідації трьох законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України. Активну участь у роботі брали Національні експерти з реформування вищої освіти Володимир Луговий, Михайло Степко, Юрій Рашкевич та менеджер з аналітичної роботи Національного Темпус-офісу в Україні Жанна Таланова.

 

Search on portal

ILID

ILIDlogo-w165

Institute for Leadership, Innovations and Development

Links

hair style model