Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Помилка
  • Unable to fine download item 125in rokdownload link
Регіональний семінар Темпус з питань Університетського врядування, березень 2010

1-2 березня 2010 р. у м. Києві пройшов Регіональний семінар Темпус з питань Університетського врядування в країнах Східної Європи, що був організований і проведений Виконавчим агенством з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури Європейського Союзу за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Національного Темпус-офісу в Україні. Захід відбувся в рамках Програми Європейського Союзу «Темпус», що фінансується Бюро зовнішнього співробітництва «EuropeAid» і Генеральним директоратом «Enlargement». (Враження учасників ). Деталі та матеріали презентацій на сторінці семінару Виконавчого агентства EACEA  http://eacea.ec.europa.eu/tempus/events/2010/regional_seminar_ukraine.php  а також Ви можете переглянути відео-запис презентацій на сайті НТО Вірменії http://www.tempus.am/index.php?option=com_content&view=category&id=112&Itemid=660

Семінар відкрив Клаус Хаупт, Керівник відділу Темпус Виконавчого агенства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури Європейського Союзу (EACEA). У заході також взяли участь та привітали учасників зібрання Лаура Гараньяні, Керівник програм допомоги в Україні, Представництво ЄС в Україні; Тарас Фініков, заступник Міністра освіти і науки України; Василь Кремень, Президент Національної академії педагогічних наук України.

Тарас Фініков відмітив важливість заходу та необхідність проведення постійних дискусій для вироблення узгодженої позиції зацікавлених сторін щодо реформування вищої освіти, звернув увагу на сучасні процеси модернізації вищої освіти, зокрема в сфері забезпечення якості освіти, управління та фінансування.

Василь Кремень зокрема зазначив, що в системі вищої освіти під тиском низки факторів відбувається зміна парадигми управління, яка вимагає змін управлінських структур і відносин – розвитку врядування. Зазначені питання розглядаються в Білій книзі «Національна освіта України», підготовленій Національною академією педагогічних наук України.

Клаус Хаупт презентував цілі та завдання Регіонального семінару Темпус з питань університетського врядування в країнах Східної Європи, представив структуру паралельних секцій і теми для обговорення.

За результатами дослідження, проведеного в рамках програми Темпус, «Зміна правил – огляд підтримки університетського врядування програмою Темпус» виступив один з авторів дослідження Джон Рейллі, Кентський Університет, Великобританія.

На першій сесії з доповідями щодо сучасних процесів в системах університетського врядування в країнах ЄС виступили: Зігурд Хьоллінгер, старший радник Міністерства наукових досліджень Австрії; Леннарт Стале, старший радник Шведського національного агентства вищої освіти; Жан Пьер Фінанс, Президент Університету ім. Анрі Пуанкаре, м. Нансі, Франція.

Надалі учасники працювали в паралельних секціях, де обговорювали різноманітні аспекти головної теми Регіонального семінару, зокрема: зміна функції держави від регуляторної до спостережної; перехід до автономії та відповідальності університетів; розробка, впровадження та оцінка національних стратегічних планів розвитку вищої освіти; університетські управлінські структури, залучення студентів, науково-педагогічних кадрів і зовнішніх зацікавлених сторін; роль зовнішнього врядування щодо навчальних програм і надання дипломів; роль урядування щодо найму, утримання, винагородження, розвитку та оцінки академічного, технічного та адміністративного персоналу тощо.

По завершенню роботи Регіонального семінару с заключним словом виступив заступник Міністра освіти і науки України Тарас Фініков, який зазначив, що серед низки міжнародних заходів цей семінар відрізняється новітнім підходом до визначення проблем та пошуку їх вирішення в умовах різноманітних традицій та особливостей національних систем вищої освіти. Також він відзначив важливу роль програми Темпус у створенні можливостей для багатьох країн залучитися до інтернаціональних проектів, покликаних спільними зусиллями реформувати вищу освіти, зробити її більш якісною і доступною.

Загалом в роботі Регіонального семінару Темпус з питань університетського врядування в країнах Східної Європи взяли участь науковці, експерти, представники вищих навчальних закладів, серед них: 10 учасників із Азербайджану, 8 – з Вірменії, 7 – з Грузії, 5 – з Молдови, 5 – з Республіки Білорусі, 13 – з Російської Федерації, 21 – з України.

Презентаційні матеріали надаються за зверненням до НТО в Україні (tempus@ilid.org.ua).

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model