Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Міжнародний освітній захід в рамках Ініціативи Східного Партнерства “Tempus and Erasmus Mundus – Opportunities for the Eastern Partnership”

5-6 грудня 2011 р. Міжнародний освітній захід “Tempus and Erasmus Mundus – Opportunities for the Eastern Partnership”

Мета заходу: популяризувати програми Темпус та Еразмус Мундус (компонент 2) у шести країнах Східного Партнерства; посилити регіональний вимір двох програм та залучити ті інституції, що менше представлені в міжнародних програмах.

Країни учасники: Вірменія, Азербайджан,  Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.

Матеріали презентацій доступні на сайті конференції: http://eacea.ec.europa.eu/tempus/events/eastern_partnership_2011_en.php

Організатори: Європейський союз, Генеральний Директорат з питань освіти та культури у співпраці з Представництвом ЄС в Україні, за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Виконавчим агентством ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури і Національного Темпус-офісу в Україні.

Учасники: загальна кількість учасників - близько 300 представників ВНЗ, ГО, студенти.

З них: 200 учасників – представники шести країн Східного Партнерства: практики, науково-педагогічний та адміністративний персонал вищих навчальних закладів; додатково, представники Національних Темпус-офісів (НТО) та Представництв ЄС.

80 учасників із країн-членів ЄС: експерти, Національні контактні центри та Національні структури Еразмус Мундус, представники вищих навчальних закладів з ЄС, інші стейкхолдери і представники Європейської Комісії.

Детальніше про захід

5-6 грудня Комісар ЄС з питань освіти, культури, багатомовності, спорту та молоді Андрулла Вассиліу відвідала Україну. У програмі візиту було й відкриття конференції в рамках програм ЄС Темпус та Еразмус Мундус. У ній взяли участь понад 300 представників вищих навчальних закладів та партнерів з Вірменії,Азербайджану, Грузії, Білорусі, Молдови, України. Вони ознайомилися з інформацією щодо нових конкурсів та можливостей, що їх відкривають освітні програми ЄС. Вітаючи присутніх, Комісар Вассиліу наголосила, що регіон Східного партнерства і проекти співпраці зі східними сусідами є надзвичайно важливими для ЄС, а освітні й молодіжні програми відіграють у розвитку цих відносин особливу роль. Втім, і у самому ЄС приділяється все більше уваги саме цьому напряму, оскільки навчання та підготовка кадрів мають вирішальне значення для зростання й розвитку. Комісар ЄС розповіла про цілі та стратегію ЄС у царині освіти й про необхідність подальшої модернізації галузі в усіх державах, що приєдналися до Болонського процесу.

Учасники конференції ознайомилися з програмами допомоги, яку ЄС надає країнам Східного партнерства через освітні проекти та політичний діалог. Обговорюючи показники майбутніх освітніх програм на 2014-2020 рр., вони визначили міжнародні аспекти співпраці, які формуватимуть підхід до співробітництва у майбутньому та об’єднають всі існуючі програми.

Андрулла Вассиліу відвідала Києво-Могилянську академію, де виступила з промовою й зустрілася із викладачами, студентами та співробітниками університету, відповіла на питання місцевих журналістів і дала коротке інтерв’ю BBC, поспілкувалася зі студентами, а також з випускниками і стипендіатами програми Erasmus Mundus. У центрі обговорення були питання боротьби із корупцією; безробіття серед молоді (навіть із європейським досвідом) та недостатня кількість робочих місць; візові перешкоди для студентської мобільності; невизнання кваліфікації, набутої під час програм обміну, й ступенів, отриманих за межами України, і вчених ступенів, отриманих в українських вишах, які реформували свої програми відповідно до Болонської системи; відсутність прозорості у фінансуванні вузів та реальної університетської автономії; процедури акредитації відповідно до міжнародних стандартів; затримка реформ в галузі освіти - частково через опір з боку академічної спільноти.

Комісар запевнила, що Європейська Комісія й надалі підтримуватиме українські освітні заклади, які прагнуть до запровадження європейських стандартів, зокрема, через освітні програми, політичний діалог та інші види допомоги.

Більше деталей розміщено на сайті http://eacea.ec.europa.eu/index_en.php (матеріли презентацій та рекомендацій http://eacea.ec.europa.eu/tempus/events/eastern_partnership_2011_en.php).

Мета заходу: популяризувати програми Темпус та Еразмус Мундус (компонент 2) у шести країнах Східного Партнерства; посилити регіональний вимір двох програм та залучити ті інституції, що менше представлені в міжнародних програмах.

 

Учасники ознайомляться з двома програмами; отримають інформацію щодо підготовки аплікаційних форм (чи як долучатись до участі), надано можливості для активного спілкування, яке безперечно призведе до створення нових партнерств. Учасники будуть краще налаштовані інформувати широку аудиторію про можливості мобільності відкриті для студентства та науково-викладацького персоналу.

Захід допоможе наблизити країни Східного Партнерства до Європейського Союзу та посилити регіональний вимір Східної Європи у руслі філософії програм Темпус та Еразмус Мундус.

Як результат заходу, ми повинні отримати якісні проектні заявки, подані до участі у нових конкурсах, та збільшити залучення закладів з віддалених регіонів країн-учасників.

Учасники: Передбачається загальна кількість учасників – 310 осіб (40 – від України).

З них: 210 учасників – представники шести країн Східного Партнерства: практики, науково-педагогічний та адміністративний персонал вищих навчальних закладів; додатково, представники Національних Темпус-офісів (НТО) та Представництв ЄС.

100 учасників із країн-членів ЄС: експерти, Національні контактні центри та Національні структури Еразмус Мундус, представники вищих навчальних закладів з ЄС, інші стейкхолдери і представники Європейської Комісії.
 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model