Європейський Союз: розвиток політики LLL (lifelong Learning) |
6-9.10.2014 в Ангел Канчев Університеті м. Русе (Болгарія) відбулася зустріч учасників консорціуму Темпус проекту «Мережа для розвитку безперервного навчання у Вірменії, Грузії та України (LeAGUe)» 543839-TEMPUS-1-2013-1-SE-TEMPUS-SMHES, який фінансується Європейським Союзом за активної участю Міністерств освіти і науки України, Вірменії та Грузії. В рамках проекту буде розроблено план реалізації в рамках навчання впродовж життя LLL (lifelong Learning ) в країнах - партнерах проекту. На зустрічі були присутні понад 50 учасників з Вірменії, Грузії, України, Болгарії, Данії, Португалії та Швеції. Були представники з: Національного аграрного університету Вірменії, Гаварського Національного університету (Вірменія), Російсько-Вірменського (Слов'янського) Університету, Вандзорського Державного педагогічного інституту ім. О. Туманйана (Вірменія), Вірменської ліги безперервного навчання, Державного Університету Іллі (Грузія), Телавського Державного Університету ім. Гогебашвілі (Грузія), Університету Грузії, Асоціації навчання дорослих Грузії, Харківського Національного Університету радіоелектроніки (Україна), Національного Технічного Університету України "КПІ", Одеського Національного Політехнічного університету (Україна), Київського Національного Університет ім. Т. Шевченка (Україна), Датського технічного університету (Данія), Університету Коїмбри (Португалія), Руз Університету (Болгарія). На зустрічі обговорювалися результати, які були досягнуті до теперішнього моменту і майбутні завдання: • Керівні принципи оцінки післядипломної освіти (LLL); • Робоча модель моніторингу LLL; • Нормативна база LLL; • Мережа експертів LLL, набір компетенцій для впровадження LLL; • Стратегія співробітництва з компаніями. Був затверджений план робіт на 2015 рік. Результати цього проекту є дуже важливими для України, оскільки набори рекомендацій для фактичної реалізації LLL будуть представлені ВНЗам України. Це дозволить розширити соціальну інтеграцію, активну громадянську позицію, особистісний розвиток, конкурентоспроможність та працевлаштування українських громадян, завдяки якісній програмі LLL. Контакти: Генеральний менеджер проекту: Ульф Розен, координатор, Ліннеус Університет, e-mail: ulf.rosen@lnu.se, телефон +4670-375 64 Координатор проекту в Україні: Ілона Ревенчук к.т.н, доцент каф. Програмної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки, e-mail: 7021805@gmail.com , телефон +380577021805. http://tempusleague.eu/ Основні відомості Теmpus є програмою Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію вищої освіти в країнах-партнерах Східної Європи, Центральної Азії, Західних Балкан та Середземномор'я головним чином у рамках проектів співпраці університетів. http://eacea.ec.europa.eu/tempus/programme/about_tempus_en.php
|
У межах програми Темпус I, II, III з 1993 по 2009 рр. за участі партнерів з України було реалізовано близько 300 проектів Темпус. За результатами шести конкурсів програми Темпус IV 2007-2013 рр. за участю українських партнерів реалізується 94 проект Темпус, з них 76 Спільних проектів і 18 проекти Структурних заходів, включаючи 20 національних та 74 багатонаціональних проекти.
ДетальнішеІнформація для проектних команд учасників програми Темпус: обов'язково дотримуйтесь правил щодо візуальної підтримки проектів (Tempus visibility rules).
Усі діючі проекти програми Темпус, які реалізуються за участю партнерів з України, необхідно обов'язково зареєструвати в Міністерстві економіки України.
ДетальнішеІнформація про освітню програму ЄС - Еразмус Мундус, націлену на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців європейських університетів і вищих навчальних закладів третіх країн на всіх континентах.
Детальніше