Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

Зустріч у Львові щодо початку проекту Еразмус Мундус - Партнерство

28-29 січня 2011 р. у Львові відбулася зустріч щодо старту цьогорічної проектної ініціативи Еразмус Мундус в Білорусі, Молдові та Україні, за напрямом «Партнерство» та процедури відбору аплікаційних форм.

За результатами конкурсу 2010 року, консорціум вищих навчальних закладів під керівництвом Університету Деюсто був обраний для втілення напряму ІІ «Партнерство» програми Еразмус Мундус. Шість українських вищих учбових закладів беруть участь в консорціумі http://www.embmu.eu/en/partners.html

Координатори програм Еразму Мундус та експерти з 12 країн Європи, включаючи Україну, взяли участь у стартовій зустрічі програми.

Зустріч була присвячена огляду процедури відбору та отриманим результатам за напрямом ІІ програми Еразмус Мундус.

Під час зустрічі з’ясувалося, що кількість отриманих аплікаційних форм для отримання бакалаврського, магістерського, докторського та пост-докторського ступенів, в чотири рази перевищує очікуваний, що звичайно, говорить про популярність програми. Аналіз отриманих аплікаційних форм показує, що більша частина аплікантів – жіночої статі. Більшість заявок були отримані з України та Білорусі, переважна частка – аплікаційні форми зі Львівського національного університету імені Івана Франка та Білоруського державного університету. Близько 80% всіх заявок з Білорусі стосувалися бакалаврських програм, і 50% заявок з Молдови та України стосувалися магістерських програм, частка заявок щодо пост-докторських програм є найменшою.

Кандидати з Іспанії, Італії та Литви виявилися більш активними, ніж інші студенти з інших країн ЄС, щодо подання заявок на навчання в Білорусі, Молдові та Україні.

Дводенна зустріч включала ряд обговорень і презентацій, одна з яких була присвячена огляду четвертого конкурсу та результатам третього конкурсу в рамках Темпус IV. Консультаційні зустрічі з декількома українськими університетами щодо аплікаційної процедури та характерних ознак четвертого конкурсу відбулися після презентації.

Напрям 2 програми Еразмус Мундус підтримує такі заходи:

• започаткування партнерств між університетами ЄС та країн-партнерів з метою обміну студентами (бакалаврський, магістерський, докторський рівні) та науково-педагогічними кадрами;

• стипендії для студентів, викладачів, науковців, з європейських вищих навчальних закладів та з третіх країн.

Деталі щодо програми Еразмус Мундус можна знайти тут http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/

Інформація підготована Національним Темпус Офісом в Україні http://www.tempus.org.ua/

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model