Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

«Створення мережі міжуніверситетських Start-Up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів»

8 - 12 квітня 2013 в Технологічному Університеті міста Тампере (Фінляндія) відбулися чергові збори членів консорціуму проекту SUCSID («Створення мережі міжуніверситетських Start-Up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів»), що фінансується Європейським Союзом в межах програми Tempus IV.

Зустріч була присвячена обговоренню ключових питань заснування та просування Startup-центрів, які будуть створені в Україні, Білорусі та Молдові. У ході зустрічі обговорювався досвід партнерів з європейських університетів в галузі розвитку студентської бізнес-активності і було прийнято рішення впроваджувати передовий досвід у країнах-партнерах після адаптації його до особливостей національного бізнес-середовища. Крім того, для забезпечення ефективної взаємодії між членами консорціуму було вирішено створити мережу Startup-центрів у трьох країнах (два в Україні, по одному в Білорусі і Молдові). У зборах взяли участь 26 представників організацій, що входять в консорціум SUCSID. У рамках зустрічі учасники відвідали кілька бізнес-інкубаторів, створених у регіоні Тампере (TUT Talli, EDUTECH, Konela, Demola, NewFactory, Ensimetri).

В ході візитів учасники познайомилися з регулярною діяльністю, інструментами та методами роботи бізнес-інкубаторів, а також особливостями їх фінансування. Були проведені презентації програм Demola та Protomo, організована екскурсія до місцевого центру інновацій та стартапів NewFactory. На колишніх заводських площах NewFactory створені майданчики для реалізації програм (проектів) Demola, Protomo, Suuntamo, StartupStairs, які допомагають студентам, підприємцям і новаторам реалізувати свої ідеї на практиці і дозволяють залучити студентів вишів у Startup-проекти, а також сприяти в отриманні кредитів на розробку власних проектів. Програма Protomo допомагає створити Startup-проекти і забезпечити розробку бізнес-ідей і прототипів бізнес-продуктів. Програма Suuntaamo організовує і збирає співтовариство користувачів з різних верств суспільства, які тестують нові продукти і забезпечують зворотний зв'язок для них. Програма StartupStairs допомагає найбільш перспективним компаніям, які виходять з Demola Protomo, отримати фінансування і вийти на нові ринки. Історично першим проектом NewFactory була програма Demola, основна ідея якої — сприяння реалізації конкретних проектів, які базуються на нових ідеях і мобілізують студентські таланти. Кожен студентський Startup триває від 3 до 8 місяців. Теми для проектів забезпечують компанії, які є партнерами програми Demola, всього понад 50 організацій з державного та приватного секторів. Вони пропонують студентам вирішувати проблеми, з якими компанії стикаються в процесі бізнес-діяльності або перевіряти нові ідеї. Партнери проектів спільно зі студентськими командами беруть участь у створенні і просуванні бізнес-продуктів, в той час як викладачі та дослідники забезпечують підтримку студентів у процесі навчання.


Щодо організації Startup-центрів на базі українських ВНЗ найбільш цікавим є досвід роботи Startup-центру Talli, а саме: особливості організації інфраструктури центру, навчальної роботи зі студентами та організації їх спільної роботи над Startup-проектами. Кроки розробки та просування студентських проектів в центрі Talli чітко регламентовані, середа коммункіаціі і розробки проектів комфортна і продумана з точки зору ергономіки та організації особистого простору студентів і слухачів. Центр безкоштовно надає інформаційні, технічні та програмні засоби для спільної роботи проектних команд, а також забезпечує вихід Startup-проектів на рівень державної та регіональної підтримки та фінансування.

З урахуванням отриманого досвіду командою SUCSID було сформульвано такі задачі регіональних Startup-центрів в країнах-партнерах:

1. Організація процесу навчання студентів університету та забезпечення підготовки навчально-методичних матеріалів.

2. Підбір тренерів, консультантів і розробників навчально-методичних матеріалів.

3. Надання площ і ресурсів для спільної роботи студентів і молодих підприємців

4. Організація персональних консультацій (очних і дистанційних) для студентів і слухачів.

5. Організація комунікаційного майданчика для взаємодії учасників і партнерів StartUp-центру та надання допомоги в пошуку бізнес-партнерів.

6. Проведення оцінки, ревізії, crash-тестів бізнес-ідей студентів і слухачів.

7. Організація заходів з обміну практичним досвідом між підприємцями і студентами.

8. Просування ідей підприємництва в молодіжному середовищі та проведення медіа та промоакцій для підтримки StartUp-руху.

9. Створення та підтримка міжнародної мережі для взаємодії між StartUp-центрами, бізнес-інкубаторами, академічними партнерами.

10. Надання методичної та практичної допомоги в розробці бізнес-планів та презентацій бізнес-ідей.

11. Забезпечення інформаційної підтримки StartUp-проектів на міжнародному та регіональному рівні.

Звіти про участь на сайті проекту за посиланням:

http://sucsid.competence.in.ua/sucsid-consortium%E2%80%99s-members-meeting-in-tampere-finland/

Довідково:

Трирічний проект «Створення мережі міжуніверситетських Start-Up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів» (SUCSID) реалізується в межах програми Tempus IV Європейського Союзу.

Авторами проекту є викладачі Харківського національного економічного університету та університету Ліон-2 ім. Люм’єра (Франція), координатором проекту є Університет Монпельє 2, Франція.

Члени партнерства: університети України Білорусі, Молдови, Швеції, Великої Британії, Португалії, Фінляндії. Сильною складовою проекту є залучення до роботи бізнес-інкубаторів європейських країн, асоціації ІТ-компаній «Інформаційні технології України», компаній, які займаються просуванням та підтримкою інновацій.

Головною метою проекту є розвиток інноваційної та підприємницької діяльності в країнах-партнерах шляхом підвищення креативності, конкурентоспроможності та здатності до працевлаштування випускників університетів і розширення співпраці між університетами, інноваційними та інвестиційними компаніями для комерціалізації знань. Це буде досягнуто шляхом створення трикутника знань освіта-дослідження-інновації з акцентом на особистісно-орієнтовану структуру, засновану на інноваціях та підприємництві.

Головні цілі проекту:

• Створення міжуніверситетських регіональних Start-Up центрів та інтерактивної мережі співпраці між членами консорціуму на основі міжнародного академічного і професійного досвіду в якості платформи для реалізації інноваційних ідей і технологій.

• Модернізація навчальних планів студентів інженерних та комп'ютерних спеціальностей шляхом розробки методології, змісту та навчальних матеріалів дисциплін для підвищення креативності та компетентності з розвитку, презентації, просування інновацій.

• Створення в країнах-партнерах системи навчання для підготовки та перепідготовки тренерів, а також для слухачів програм з перепідготовки кадрів в галузі розвитку інновацій.

Завдання проекту полягають у розробці інноваційного віртуального простору на основі сучасних інформаційних технологій для підтримки контактів і передачі знань між усіма учасниками, можливості впливу на національні стандарти освіти в Україні та на розроблення і впровадження нових курсів з ІТ-інновацій та підприємництва. За умовами виконання проекту планується, що дисципліни з підприємництва, управління проектами, інноваційного менеджменту будуть інтегровані в навчальні плани магістрів в галузі інженерних та комп’ютерних наук. В той же час курси з підприємництва в рамках довгострокових програм навчання впродовж життя будуть надаватися в Start-up центрах для людей, які хочуть розпочати бізнес на основі своїх інноваційних ідей.

Чотири Start-up центри будуть створені в ході реалізації проекту в трьох країнах: Україні, Білорусії, Молдові. Відмінною особливістю пропонованої концепції є створення інформаційної мережі, що зв'язує всіх учасників проекту для презентації розроблених інноваційних проектів та ідей, і створення інноваційного банку ідей, які будуть використовуватися потенційними інвесторами, партнерами та іншими зацікавленими сторонами.

Контактна особа: Золотарьова Ірина Олександрівна, тел. +380(67) 7596158, +380(99) 7218145, e-mail: izolotaryova@gmail.com, Skype: zolotaryovai

Веб-сайт проекту: http://sucsid.competence.in.ua

Матеріали підготовлені проектною командою

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model