National Tempus / Erasmus+
Office in Ukraine

News Subcription

Enter your E-mail:

RSS Subcription

Polls

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Досвід Донецького державного університету управління у реалізації проекту за програмою ТЕМПУС: амбітну мету досягнуто

Донецький державний університет управління до 20-тої річниці програми Темпус

Бурега В.В. д.соц. н., професор, перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи

Сікорська І.М. к.держ.упр., доцент, завідувач міжнародного відділу

Для Донецького державного університету управління знайомство з програмою ТЕМПУС розпочалося у 2003 році, коли університет став учасником проекту CD_JEP 23250-2002 «Магістр бізнес адміністрування та інформаційні технології». Консорціум було утворено із дев’яти університетів: з європейської сторони – Штутгартський університет (Німеччина), Сандерлендський університет (Великобританія), Національний інститут телекомунікацій (м. Еврі, Франція), Політехнічний університет Каталонії (м. Барселона, Іспанія), Вища школа менеджменту (м. Легниця, Польща), з української сторони – Житомирський державний технологічний університет, Донецький державний університет управління, Запорізький національний університет та Європейський університет (м. Київ). Поставлені завдання проекту були виконані та схвалені відповідним департаментом Європейської Комісії, а саме:

- на основі досвіду та ноу-хау європейських університетів-партнерів з урахуванням вимог Української Асоціації з розвитку менеджмент та бізнес освіти, а також українських нормативних документів у галузі вищої освіти був розроблений навчальний план з програми МВА з поглибленим вивченням інформаційних технологій;

- викладачі українських ВНЗ-партнерів підвищили свою кваліфікацію на стажуванні в європейських університетах;

- учасники проекту сумісно видали навчально-методичні посібники за відповідними дисциплінами;

- було проведено пілотне навчання студентів за розробленою програмою МВА.

Амбітною метою проекту було створення в українських вищих навчальних закладах - учасниках проекту програми МБА з поглибленим використанням інформаційних технологій. Треба зазначити, що ця мета була успішно досягнута у Донецькому державному університеті управління. За результатами проекту ДонДУУ отримав ліцензію на підготовку магістрів за спеціальністю 8.000013 «Бізнес-адміністрування» (МВА), яка безпосередньо спрямована на підготовку професійних менеджерів і складає найбільш значну частину галузі бізнес-освіти.

Місія програми МВА у ДонДУУ полягає у довгостроковій перспективі підготовки фахівців з бізнес-адміністрування, у вихованні лідерів ділового успіху, людей, здібних перетворити якомога більшу кількість підприємств паливно-енергетичної, металургійної, хімічної галузей у сучасні передові організації, досягти довгоочікуваних позитивних змін, накопичити потенціал обов’язкових конкурентних переваг.

Особливість програми МВА у Донецькому державному університеті управління полягає у тому, що вона зорієнтована на певний сегмент ринку, а саме на перепідготовку кадрів таких потужних підприємств регіону, як: ВАТ “Концерн Стирол”, Промислово-індустріальна компанія “Укрпідшипник”, Корпорація “Індустріальний Союз Донбасу”, ЗАТ “Мініметалургійний завод “Істіл” (Україна), підприємства житлово-комунального господарства.

Підсумком дворічного навчання програми є захист магістерських робіт. У 2008 р. усі теми магістерських робіт були виконані на замовлення ВАТ «Концерн Стирол», а у 2009 р. – на замовлення підприємств житлово-комунального господарства області. Таким чином ми змогли спрямували свою діяльність не тільки на удосконалювання викладання окремих дисциплін, але і на розвиток взаємодії університету з промисловістю регіону.

На нашу думку, спільні проекти за європейською програмою ТЕМПУС – це більше, ніж співробітництво. Завдяки ним утворюються мережі освітніх структур, співпрацюють представники різних країн, налагоджуються зв’язки, які не розриваються навіть після завершення фінансування проектів.

Хотілось би підкреслити плідні стосунки Донецького державного університету управління із Штутгартським університетом. Після завершення проекту у 2006 році продовжується наше співробітництво у науково-дослідницькій та викладацькій діяльності, розробляються нові проекти та проводяться сумісні міжнародні конференції. У 2009 році отримав фінансування проект за програмою освітньої агенції DAAD, завдяки якому група студентів та викладачів ДонДУУ пройшли стажування у Штутгартському університеті.

Модель багатобічного співробітництва – найсильніша сторона програми ТЕМПУС. Вона зберігає свою актуальність і не втратить її в найближчому майбутньому.

В цілому співпраця українських вищих навчальних закладів у проектах за програмою ТЕМПУС допомагає не тільки вирішенню насущних задач реформи вищої освіти, але і дає можливість продемонструвати і запропонувати на міжнародному освітньому ринку власні технології та напрацювання, що сприяє підвищенню іміджу української вищої школи.

 

Search on portal

ILID

ILIDlogo-w165

Institute for Leadership, Innovations and Development

Links

hair style model