Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

Інформаційний день програми Темпус 2009, м.Одеса

24 листопада 2009 р. в м. Одесі пройшов семінар «Інформаційний день Програми Темпус в Україні» для південного регіону України, що був організований та проведений Національним Темпус-офісом в Україні разом з Південноукраїнським національним педагогічним університетом ім. К.Д.Ушинського за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України та Ради ректорів Південного регіону. У семінарі взяли участь близько 70 представників 23 вищих навчальних закаладів південного регіону України.

Роботу Інформаційного дня Програми ТЕМПУС в Україні висвітлювали засоби масової інформації - загальноукраїнський телевізійний канал "5 канал", інформаційно-аналітичний тижневик "Вікно в Європу" (28.11.2009 р., 18:20, http://5.ua), та Одеська регіональна телекомпанія (38 канал), програма "Факти" (25.11.2009 р., 16:00, відеосюжет - http://www.youtube.com/watch?v=CxB2hOss_sk)

Захід відкрили ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського Олексій Чебикін і директор Національного Темпус-офісу в Україні Світлана Шитікова.

З вітальним словом перед учасниками Інформаційного дня Програми ТЕМПУС в Україні виступили Володимир Луговий, віце-президент Академії педагогічних наук України, директор Інституту вищої освіти АПН України; Валерій Малахов, ректор Одеського національного політехнічного університету, голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Південного регіону; Ольга Котова, начальник відділу міжнародних договорів Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України.

Європейські освітні програми насамперед направлені на модернізацію систем вищої освіти відповідно до вимог Болонського процесу, тому окрема сесія Інформаційного дня була присвячена проблемам і перспективам упровадження Болонського процесу в Україні після Льовена. Сесію підготували та провели члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти в Україні, створеної за ініціативи Європейської Комісії. З оглядом сучасних тенденцій розвитку Болонського процесу в Європейському просторі вищої освіти та Україні виступив Іван Бабин, доцент кафедри Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, член Групи супроводу Болонського процесу від України, представник Керівного Комітету з вищої освіти і наукових досліджень Ради Європи; головні проблеми визначення та впровадження Національної рамки кваліфікацій висвітлив віце-президент АПН України Володимир Луговий.

Результати другого конкурсу Програми ТЕМПУС IV презентувала координатор Національного Темпус-офісу в Україні Олена Оржель. Параметри, новації, пріоритети, партнерство та критерії відбору третього конкурсу Програми ТЕМПУС IV, а також рекомендації щодо підготовки проектних пропозицій представила в своєму виступі директор НТО Світлана Шитікова та дала відповіді на численні запитання від учасників заходу. Окремі сесії в межах Інформаційного дня Програми ТЕМПУС були присвячені іншим європейським освітнім програмам – Еразмус Мундус і Жана Моне.

Цікавою та корисною видалася сесія, присвячена обміну досвідом щодо написання та реалізації проектів, де виступили Валерій Лебідь, Одеський національний політехнічний університет; Георгій Шубартовський, Одеський державний економічний університет; Андрій Булат і Григорій Баран, Херсонський державний університет; Ольга Чуєва, Кримський гуманітарний університет; Марина Чеснокова та Ірина Голубкова, Одеська національна морська академія; Андрій Петренко, Національна металургійна академія України.

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model