Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

Інформаційний день програми Темпус 2009, м.Донецьк

9 грудня 2009 р. у м. Донецьку пройшов семінар «Інформаційний день Програми ТЕМПУС в Україні» для східного регіону, що був організований та проведений Національним Темпус-офісом в Україні разом з Донецьким національним університетом за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України та Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької області. Напередодні семінару, 8 грудня 2009 р. в Донецькому національному університеті відбулося зібрання Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької області, де виступила директор Національного Темпус-офісу в Україні Світлана Шитікова з доповіддю «Болонський процес після Льовена».

Семінар «Інформаційний день Програми ТЕМПУС в Україні» відкрив ректор Донецького національного університету, голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької області академік Володимир Шевченко, який звернувся до учасників з вітальним словом та закликав активно використовувати нагоду обговорити питання підготовки та ефективної реалізації проектів з розвитку вищої освіти  в Україні за допомогою європейських освітніх програм – Темпус, Еразмус Мундус та імені Жана Моне.

Європейські освітні програми насамперед направлені на модернізацію систем вищої освіти відповідно до вимог Болонського процесу, тому окрема сесія Інформаційного дня була присвячена проблемам і перспективам упровадження Болонського процесу в Україні після Льовена. Сесію провів член Національної команди експертів з реформування вищої освіти в Україні, створеної за ініціативи Європейської Комісії, Михайло Степко, професор, член-кореспондент АПН України, перший заступник директора Інституту вищої освіти АПН України.

Результати другого конкурсу Програми ТЕМПУС IV, параметри, новації, пріоритети, партнерство та критерії відбору третього конкурсу Програми ТЕМПУС IV, а також рекомендації щодо підготовки проектних пропозицій презентували директор Національного Темпус-офісу в Україні Світлана Шитікова та координатор Олена Оржель. Також вони дали відповіді на численні запитання від учасників заходу.

Досвідом побудови партнерства вищих навчальних закладів ЄС та України поділився багаторічний партнер Донецького національного університету Альфредо Москардіні, експерт Європейської Комісії, Президент Асоціації системної динаміки та кібернетики, професор Університету Сандерленд, Великобританія, почесний професор Донецького національного університету та Харківського національного університету ім. В.Каразіна.

Представник Донецького національного технічного університету Даур Зухба, заступник директора навчально-наукового інституту «Вища школа економіки і менеджменту», презентував успішний досвід написання та реалізації проектів Темпус.

Окремі сесії в межах Інформаційного дня Програми ТЕМПУС були присвячені іншим європейським освітнім програмам – Еразмус Мундус і Жана Моне. Унікальний досвід підготовки та реалізації проектів у межах Програми імені Жана Моне представила Ірина Сікорська, керівник відділу міжнародних зв’язків Донецького державного університету управління.

Загалом в роботі семінару «Інформаційний день Програми ТЕМПУС в Україні» взяли участь близько 70 представників 30 вищих навчальних закладів східного регіону України.

Події висвітлювали засоби масової інформації – Донецька регіональна телекомпанія, програма «Новини» (9.12.2009 р., 19:00) та місцеве радіо.

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model