Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

СПІВПРАЦЯ УКРАЇНИ ТА ЄС У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ: 20 РОКІВ РАЗОМ У ПРОГРАМІ ТЕМПУС

Міжнародна конференція «Темпус-Україна@20», присвячена святкуванню двадцятиріччя Програми Темпус в Україні – програми співпраці України та Європейського Союзу у сфері вищої освіти, пройшла 14 травня 2013 р. у м. Києві (готель «Русь»). Конференцію було організовано Міністерством освіти і науки України, Національним Темпус-офісом в Україні та Європейським Союзом. Близько 200 представників вищих навчальних закладів України та ЄС, європейських агенцій обговорювали здобутки і труднощі втілення проектів програми Темпус в Україні протягом 20 років і визначали шляхи подальшого впровадження і використання результатів програми за напрямами: модернізація навчальних програм, університетське врядування, вища освіта і суспільство.

Відкриваючи конференцію, Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зазначив, що в рамках Програми Темпус Міністерство завжди підтримує вищі навчальні заклади та вже 20 років виступає бенефіціаром Програми Темпус і партнером в 72 проектах із близько 300 проектів, що втілювалися за участі українських університетів. Міністр зауважив на результати втілення Програми Темпус в Україні, серед яких зміцнення якості вищої освіти, надання можливостей для створення партнерств вищих навчальних закладів України з університетами ЄС. Існування таких партнерств не обмежується часовими рамками програми, вони продовжують життя після закінчення проектів Темпус.

У свою чергу пан Посол Ян Томбінські, Голова Представництва ЄС в Україні, підкреслив важливість обміну досвідом між європейськими і українськими університетами та ефективний внесок Програми Темпус в модернізацію вищої освіти в Україні. Посол наголосив, що Україна зможе скористатися ширшими можливостями після підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Керівник Програми Темпус Клаус Хаупт, Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури, охарактеризував Програму Темпус як видатний приклад ефективної співпраці між Україною та країнами-членами Європейського Союзу. Пан Хаупт також поінформував учасників конференції про перспективи розвитку освітніх програм ЄС до 2020 р.

Національний Темпус-офіс в Україні представив висновки короткого огляду результатів реалізації Програми Темпус в Україні з 1993 по 2013 роки, який незабаром має з’явитися на веб-сайті НТО.

Під час Церемонії нагородження були відзначені українські та європейські вищі навчальні заклади, що протягом 20-тирічної історії Програми Темпус в Україні продемонстрували актуальні, важливі та стійкі результати у втіленні проектів програми, за активність і волю до перемоги, ефективність в управлінні великим партнерством, в координації проектів, за внесок в розвиток євроінтеграції, за внесок в інтеграцію освіти і науки. Серед лауреатів Церемонії нагородження - Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний авіакосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Національний транспортний університет, Королівський технологічний інститут (Royal Institute of Technology) (м. Стокгольм, Швеція), Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Спеціальною номінацією був відзначений внесок в модернізацію вищої освіти в Україні. Нагороди в цій номінації отримали члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти України: Євген Суліма, Перший заступник Міністра освіти і науки України, Володимир Луговий, Перший віце-президент НАПН України, Юрій Рашкевич, проректор Національного університету «Львівська політехніка», Вадим Захарченко, проректор Одеської національної морської академії та Андрій Ставицький, доцент кафедри економічної кібернетики економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Матеріали конференції:

Презентація про досвід участі України у програмі, Клаус Хаупт, Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури

Презентація про досвід співпраці країн-партнерів, Лана Карлова, НТО Вірменія

Презентація про нову освітню програму ЄС, Клаус Хаупт, Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model