Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Проект "Екологічний менеджмент для Росії та України"

TEMPUS-Project JEP-27115-2006

„Umweltmanagement für Russland und die Ukraine“ (UMRU) „Екологічний менеджмент для Росії та України“ (UMRU)

Мета та завдання проекту:

  • Підвищення кваліфікації викладачів університетів Росії та України в сфері екологічного менеджменту
  • Розробка програм підвищення кваліфікації з екологічного менеджменту для різних цільових груп
  • Впровадження окремих елементів Системи менеджменту навколишнього середовища в університетах-партнерах
  • Проведення екологічного аудиту в університетах-партнерах

Партнери:

Університет Падерборн (Координатор проекту) 
Kaufmann Unternehmensberatung GmbH
Університет Латвії
Приазовський державний технічний університет
Національний Транспортний Університет
Санкт-Петербурзький державний університет шляхів сполучення
Ростовський державний будівельний університет
Ліпецький державний технічний університет

Етапи реалізації проекту:

  • Конкретизація кваліфікаційних потреб всіх університетів-партнерів проекту
  • Підвищення кваліфікації викладачів університетів Росії й України в сфері екологічного менеджменту
  • Розробка, впровадження та удосконалення програм підвищення кваліфікації з екологічного менеджменту
  • Впровадження окремих елементів Системи менеджменту навколишнього середовища в університетах-партнерах
  • Проведення екологічного аудиту в університетах-партнерах
  • Забезпечення лабораторій університетів України й Росії навчальним обладнанням
  • Контроль якості виконання проекту
  • Управління проектом

Реалізація проектуУ лютому 2008 року в м.Падерборн (Німеччина) була проведена перша координаційна зустріч, під час якої були представлені учасники проекту, відбулося знайомство з координаторами проекту, партнери коротко представили свої університети та ознайомилися із системою екологічного менеджменту в університеті Падерборна. Були визначені основні цілі та задачі проекту, методи їх досягнення, складено робочий план проектних заходів. У квітні 2008 року у м.Санкт-Петербург (Росія) була проведена робоча зустріч учасників проекту. Партнери представили презентації за результатами проведення первинного екологічного аудиту в університетах , на підприємствах. Координатори проекту Х.Вагенер, Й.Ноеке, Ю.Бендерс ознайомили учасників з подальшими діями щодо реалізації впровадження системи екологічного менеджменту в університетах-партнерах проекту.У вересні 2008 року в м.Падерборн (Німеччина) пройшло стажування учасників проекту. Учасники ознайомилися із системою екологічного менеджменту на промислових підприємствах Падерборна. Були визначені етапи подальшої роботи, запропонована методика розробки та структура курсів з екологічного менеджменту для підвищення кваліфікації викладачів університетів-партнерів та працівників підприємств.

У лютому 2009 року в м.Рига (Латвія) відбулася чергова координаційна зустріч учасників проекту, на якій університети-партнери представили окремі кроки щодо розробки та впровадження системи екологічного менеджменту, структуру та короткий зміст курсів з екологічного менеджменту для підвищення кваліфікації викладачів і працівників підприємств.У червні 2009 року в м. Київ відбулася робоча зустріч учасників проекту, на якій були представлені презентації розроблених в університетах-партнерах курсів для підвищення кваліфікації та результати впровадження системи екологічного менеджменту. Координатори проекту дали оцінку та поставилено задачі щодо вдосконалення розроблених курсів і намічено етапи завершення даного проекту.

Результати та досягнення проекту В результаті реалізації даного проекту виконана значна робота щодо визначення специфічних та кваліфікаційних потреб всіх університетів-партнерів у сфері екологічного менеджменту. Визначені першочергові пріоритети та напрямки реалізації проекту. Проаналізовано законодавчу та нормативну базу, що регламентує впровадження Системи екологічного менеджменту в Росії та в Україні.

З метою кваліфікованої реалізації проекту основні учасники і виконавці пройшли необхідне підвищення кваліфікації з екологічного менеджменту та мовної підготовки, що в свою чергу дозволило фахово впроваджувати етапи реалізації проекту в університетах-партнерах. Виконаний первинний аудит університетів та підприємств, як один з елементів впровадження Системи екологічного менеджменту, за методикою, запропонованою координаторами проекту, дозволив переглянути фактори, наслідки негативного впливу діяльності університетів, підприємств на навколишнє середовище та їх вагомість.В межах реалізації проекту також розробляються, впроваджуються окремі елементи менеджменту навколишнього середовища та проводяться підготовчі роботи щодо сертифікації Систем екологічного менеджменту в університетах-партнерах (або їх структурних підрозділах) у відповідності до виомог Міжнародного стандарту ISO 14001

Структура та основна програма курсів для підвищення кваліфікації з екологічного менеджменту, що їх розробляють учасники проекту з урахування специфічних особливостей різних цільових груп, включає п'ять модулів: "Основи менеджменту охорони навколишнього середовища", "Законодавче забезпечення природоохоронної діяльності", "Екологічна політика та програма підприємства", "Екологічне управління підприємством" та "Екологічний аудит та сертифікація Системи менеджменту навколишнього середовища”. Внаслідок реалізації цієї програми у слухачів виникає мотивація і виробляються навички практичної діяльності по створенню, впровадженню та підтримці Системи екологічного менеджменту на підприємствах для досягнення більшої екологічної і, в цілому, економічної ефективності виробництва при збереженні навколишнього середовища.

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model