Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

Круглий стіл НТО в Україні з питань вищої освіти

2 червня 2010 р. у межах круглого столу “Болонський процес: виклики та пріоритети для впровадження” Національний Темпус-офіс в Україні разом з Національною командою експертів з реформування вищої освіти України ЄС, – Володимиром Луговим, Юрієм Холіним, Михайлом Степком, Олегом Шаровим, – та представниками Національної академії педагогічних наук України, вищих навчальних закладів, громадських організацій (18 учасників) продовжили роботу з обговорення та вироблення пропозицій і рекомендацій за результатами круглого столу «Стан та проблеми участі України в Болонському процесі», що відбувся напередодні.

Перед учасниками з презентацією щодо практичного досвіду впровадження положень Болонського процесу в Австрії на прикладі Віденського університету виступив європейський експерт Артур Меттінгер, проректор Віденського університету. У своїй доповіді пан Меттінгер детально проаналізував сучасний розвиток вищої освіти країни, охарактеризував кроки, що здійснюються Віденським університетом на шляху до інтеграції в Європейський простір вищої освіти та інтернаціоналізації, та  звернув увагу на те, що впровадження положень Болонського процесу в Австрії відбувається поступово, зі збереженням здобутків та особливостей національної системи вищої освіти, зауважив, що Уряд фінансує роботу спеціально створеної в університеті групи експертів з питань Болонського процесу. Також експерт відповів на численні питання, поставлені учасниками заходу, та надалі приймав активну участь у подальшій дискусії щодо викликів і пріоритетів для впровадження Болонського процесу в Україні.

Результатом подальшого обговорення, у якому активну участь взяли європейський експерт Артур Меттінгер, члени Національної команди – Володимир Луговий, Михайло Степко, Олег Шаров, Юрій Холін, представники Національного Темпус-офісу в Україні – Світлана Шитікова, Олена Оржель, Жанна Таланова, представники вищої школи та науково-дослідних інститутів України, став проект пропозицій для Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України. Остаточний варіант документу та інші матеріали заходів будуть опубліковані на сайтах НАПН України і Національного Темпус-офісу в Україні, а також в освітянській пресі.

Загалом в дводенній роботі круглих столів узяли участь понад 100  представників 20 державних і приватних вищих навчальних закладів України та науково-дослідних установ Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України. Серед учасників заходів – представники органів державної влади, керівний склад вищої школи – ректори, проректори, декани, завідувачі кафедр, керівники відділів, – а також викладачі, науковці, аспіранти, докторанти, представники громадських організацій.

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model