Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Семінар із запровадження ключових інструментів Болонського процесу (Івано-Франківськ)

22 листопада 2012 р. Семінар із запровадження ключових інструментів Болонського процесу. За рекомендацією Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми, Національного експерта з реформування вищої освіти ЄС, та на виконання Плану заходів щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій, відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства соціальної політики України від 20 квітня 2012 № 488/225, неодмінною складовою інформаційних заходів Національного Темпус-офісу в Україні є семінар з питань упровадження Національної рамки кваліфікацій та інших інструментів Болонського процесу – Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, Додатку до диплому європейського зразка, системи забезпечення якості освіти – за участю Національних експертів з реформування вищої освіти. Тож до м. Івано-Франківська було запрошено Першого віце-президента Національної академії педагогічних наук України Володимира Лугового та координатора ЄКТС Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрія Ставицького. Менеджер з аналітичної та адміністративної роботи НТО в Україні Жанна Таланова відкрила семінар, зупинившись на основних інструментах і положеннях Болонського процесу як невід’ємній складовій успішної реалізації міжнародних проектів Темпус.

Національні експерти висвітлили актуальні проблеми запровадження Національної рамки кваліфікацій та ЄКТС і шляхи їх вирішення в сучасних умовах, охарактеризували останні тенденції розвитку вищої освіти, спираючись на результати своєї участі в міжнародних семінарах ЄС, присвячених зазначеній тематиці. Серед них – відкритість і доступність інформаційних пакетів вищих навчальних закладів англійською мовою в Інтернет-просторі, реалізація компетентнісного підходу та запровадження національних і галузевих рамок кваліфікацій, розвиток проекту ЄС Тюнінг, принцип навчання через дослідження на всіх трьох циклах вищої освіти.

У заходах взяли участь понад 40 представників вищих начальних закладів і науково-дослідних установ Західного регіону (Чернівці, Луцьк, Тернопіль, Хмельницький) і м. Севастополя – студенти, аспіранти, докторанти, наукові, науково-педагогічні та інші працівники. Зокрема, за словами завідувача відділу міжнародних відносин Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Васильчука, співпраця з Програмою Темпус створює хороший поштовх як для розвитку університету, так і подальшої співпраці в сфері освіти та досліджень у рамках партнерської діяльності.

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model