Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?





Програма Еразмус Мундус 2009/2010

students001Європейська Комісія виділила майже 10000 нових грантів, за програмою Erasmus Mundus в 2009/2010 навчальному році. 8385 студентів і викладачів з вищих навчальних закладів прибудуть до ЄС для навчання або викладання в європейських ВНЗах, тоді як у партнерських інститутах з інших країн, що не входять до ЄС, навчатиметься чи працюватиме 1561 громадянин з країн ЄС.

Як зазначив Комісар ЄС з питань освіти, навчання, культури й молоді Ян Фігель, "Erasmus Mundus набирає обертів. Після її початку в 2004 році ця програма стала однією з найбільш провідних програм міжнародної мобільності. Акцентуючи увагу на питаннях якості й досконалості, вона робить видатний внесок до популяризації європейської вищої освіти на світовій арені".

За словами Комісара ЄС із питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніти Ферреро-Вальднер, "Освіта відіграє вирішальну роль у розвитку країн і в наданні перспективи молодшим поколінням. Підтримуючи академічний обмін між Європою та іншою частиною світу, ми надаємо студентам ВНЗів засіб для кращого формування свого власного майбутнього, для розуміння один одного й поваги один до одного. Отже, Erasmus Mundus є цінним інструментом у справі спорудження та зміцнення мостів в усьому світі."

Erasmus Mundus є програмою співробітництва й мобільності у сфері вищої освіти, спрямованою на підвищення якості європейської вищої освіти й розвиток діалогу й розуміння між народами й культурами шляхом співробітництва з країнами, розташованими за межами Європейського Союзу.

Erasmus Mundus пропонує магістерські програми та стипендії

В 2009 р. новий потік відібраних студентів і викладачів з усього світу одержать стипендії для навчання або викладання на одній з 103 магістерських програм Erasmus Mundus. Ці програми забезпечені консорціумом кращих вищих навчальних закладів ЄС і передбачають присвоєння визнаного магістерського ступеня з двох/декількох або суміжних дисциплін.

Разом ці програми й стипендії відповідають загальним цілям Erasmus Mundus – підвищити якість європейської вищої освіти та сприяти її популяризації у світі.

Починаючи з 2009/2010 навчального року 1833 студенти одержать стипендії для навчання протягом одного-двох років на магістерських програмах за власним вибором, разом зі студентами з ЄС. Студенти будуть навчатися в одному або більше університетах, що входять до Магістерського консорціуму. 489 викладачів з видатними академічними досягненнями прибудуть у Європу на менш тривалий строк для проведення викладацької, дослідницької або навчальної діяльності в рамках однієї з магістерських програм Erasmus Mundus.

Лауреатами стипендій стали громадяни з 105 країн: найбільш представленою у цьому відношенні є Китай, після якого йдуть Індія, Бразилія, Мексика, Бангладеш, США, Ефіопія, Росія та Індонезія. Викладачі є громадянами з 75 країн; у цій категорії найбільш представленими країнами є США, Китай, Індія, Австралія та Канада.

Erasmus Mundus підтримує міжнародні інституціональні партнерства академічної мобільності

В 2009/2010 р. програмою Erasmus Mundus також передбачається фінансування 39 партнерств між вищими навчальними закладами в Євросоюзі та ВНЗами з країн, визначених у рамках політики зовнішнього співробітництва ЄС. Це має на меті сприяти розвитку людських ресурсів і можливостей міжнародного співробітництва між вищими навчальними закладами з країн, що не належать до ЄС, за допомогою "мобільності" – обмінів між Європейським Союзом і цими країнами. У цих партнерствах загалом беруть участь 735 ВНЗів – 349 з ЄС і 386 з інших країн, а основним напрямком діяльності таких партнерств є академічне співробітництво й обмін студентами та викладачами.

У 2009/2010 році буде виділено 7624 індивідуальні мобільні гранти для фінансування навчання, досліджень і викладання протягом періоду від трьох місяців до трьох років на бакалаврському, магістратському, докторському й післядокторському рівні, а також для викладацького складу. Завдяки цьому, 1561 громадянин з країн ЄС одержить можливість відвідати партнерські ВНЗи за межами Євросоюзу, а 6063 студенти й викладачі з країн, що не є членами ЄС, зможуть навчатись і працювати в інститутах-партнерах з країн Євросоюзу.

Плани на найближче майбутнє

В 2009 р. передбачено початок другого етапу програми Erasmus Mundus, що буде здійснюватися до 2013 р. Програмою будуть враховані успіхи, досягнуті на першому етапі, який тривав з 2004 р. по 2008 р.; при цьому буде продовжено відбір магістерських програм Erasmus Mundus і надання стипендій студентам і викладачам, що досягли видатних академічних результатів.

В 2010/2011 навчальному році передбачаються нові елементи: у тому числі, надання стипендій для участі в низці нових докторських програм і грантів для студентів з ЄС на поїздку до університетів, розташованих за межами ЄС, які беруть участь у програмі. Детальніше >>

Контакти:

Освіта і культура:

John Macdonald: +32.2.295.52.67 john.macdonald@ec.europa.eu

Sophie Andersson: +32.2.295.02.08 sophie.andersson@ec.europa.eu

Зовнішні відносини і Європейська політика сусідства:

Christiane Hohmann +32.2.299.11.96 christiane.hohmann@ec.europa.eu

Concha Fernández de la Puente +32.2.2952977 - concha.fernandez-puente@ec.europa.eu

Дізнайтеся більше

Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури: Erasmus Mundus

Education, Audiovisual and Culture Executive Agency: Erasmus Mundus

European Commission: Erasmus Mundus

Ресурси: Представництво Європейської Комісії в Україні та Europa Press-Release RAPID

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model