Національний Темпус / Еразмус+ 
офіс в Україні

Підписка на новини

Введіть ел. поштову адресу:

Підписка RSS

Голосування

Як Ви ставитеся до Болонського процесу в Україні?

Cемінар для студентів програми Еразмус Мундус

17 липня 2009 року. Орієнтаційний семінар для українських студентів, які перемогли у конкурсі та  здобули право на навчання в європейських університетах за програмою Еразмус Мундус, відбувся в Представництві Європейської Комісії в Україні.

Орієнтаційний семінар було організовано і проведено Асоціацією Еразмус Мундус, агенцією Міжкультурна мережа (ICUnet –Intercultural Network) та Представництвом Європейської Комісії в Україні. Участь у заході також взяли випускники програми Еразмус Мундус, представники посольств Іспанії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Франції, Національний Темпус офіс в Україні, представники інших міжнародних та неурядових організацій, що працюють у сфері освіти.  Асоціацію Еразмус Мундус, яка об’єднує студентів та випускників програми, представила Анна Бутенко, президент     регіонального відділення Асоціації для країн СНД, Грузії та Монголії, колишня студентка магістерської програми  “Euroculture”, тепер – фаховий лобіст у голландській філії європейської корпорації фірми Gasunie.

Програма семінару включала презентацію Асоціації Еразмус Мундус та її регіонального відділення для країн СНГ, Грузії та Монголії, знайомство із Національним Темпус-офісом, обговорення актуальних питань для від’їжджаючих на навчання  молодих людей із випускниками програми Еразмус Мундус, які нещодавно завершили своє навчання в європейських університетах, та представниками посольств п’яти європейських держав, які стисло окреслили основні правила і вимоги, що висувають їхні країни до студентів-іноземців. 

Напевно, найяскравішою та найважливішою частиною програми орієнтаційного семінару був міжкультурний тренінг, який провела Наталя Спартакова, консультант з міжкультурного діалогу агенції Міжкультурна мережа (м. Пассау, Німеччина), теж випускниця програми Еразмус Мундус, а нині – активний член Асоціації Еразмус Мундус.

Це перша орієнтаційна зустріч, організована для майбутніх студентів програми "Еразмус Мундус" з Східної Європи. В одноденному тренінгу, що відбувся у Києві в Представництві Європейської Комісії в Україні, взяли участь близько 20 студентів, цьогорічних стипендіатів програми "Еразмус Мундус". Зустріч було організовано спільно Представництвом Європейської Комісії в Україні та регіональним відділенням Асоціації студентів та випускників програми "Еразмус Мундус" в країнах СНД та Монголії.

Основною метою орієнтаційної зустрічі було не тільки ознайомити студентів з особливостями навчання на магістерських програмах, але й підготувати їх до вирішення щоденних практичних питань під час перебування у країнах ЄС. Також було проведено навчання з комунікаційних навичок у міжкультурному середовищі. 

Майбутнім студентам особливо сподобалась спеціальна сесія за участю дипломатів з тих країн ЄС, де студенти навчатимуться у 2009-2010 рр. Зокрема, у обговоренні взяли участь представники посольств Німеччини, Франції, Нідерландів, Польщі та Іспанії. В процесі діалогу студенти встановили прямий контакт з відповідними посольствами, які поділилися своїм досвідом щодо візової підтримки студентів-стипендіатів програми. Крім того, майбутні студенти мали можливість зустрітись з випускниками програми "Еразмус Мундус" з України та більше дізнатись про досвід своїх колег.

На орієнтаційній зустрічі, що була організована перед від’їздом студентів на навчання, також обговорювалась можливість інтеграції нових студентів програми "Еразмус Мундус" у спільноту випускників програми після їх повернення в Україну. Мережа випускників програми надає можливість її учасникам зустрічатись, спілкуватись, обмінюватись думками і, що є особливо важливим, розповсюджувати інформацію про програму "Еразмус Мундус" та ділитись своїм досвідом участі в цій програмі.

Орієнтаційна зустріч у Києві була першим подібним заходом в країнах СНД. 20 липня практичний тренінг відбувся у Кишиневі, Молдова, а 31 липня запланована аналогічна зустріч у Москві. Наступного року у Києві планується провести спільну орієнтаційну зустріч для студентів програми "Еразмус Мундус" з України та Молдови.

Більш докладна інформація про програму "Еразмус Мундус":
http://ec.europa.eu/education/external-relation-programmes/doc72_en.htm

Дізнатися більше про Асоціацію Еразмус Мундус можна на http://www.em-a.eu; про агенцію Міжкультурна мережа – на їхньому веб-сайті: http://www.icunet.ag

 

Пошук на порталі

ІЛІР

ILIDlogo-w165

Інститут Лідерства, Інновацій та Розвитку

Посилання

hair style model